Pradžia

Verslumo projekto dalyviai lankė startuolius Nyderlandų sostinėje

Verslumo projekto dalyviai lankė startuolius Nyderlandų sostinėje

Rugsėjo 4-6 dienomis įgyvendintas finalinis Lietuvos darbdavių konfederacijos inicijuojamo projekto „Septynių jūrų kapitonai“ etapas, kurio metu 10 atrinktų geriausių projekto dalyvių, atstovaujančių tris verslo idėjas, dalyvavo verslo ugdymo kelionėje Amsterdame, Nyderlanduose.

Projekto, prasidėjusio 2018 m. metų spalį, dalyviai, kurių didžioji dauguma studentai,  tobulino verslumo ir kūrybiškumo praktinius įgūdžius, mokymo procese pritaikė  inovatyvius neformalaus ugdymo metodus: kūrybines dirbtuves, mentorystę, neformalias sesijas. Trys komandos,  komisijos įvertintos kaip turinčios didžiausią potencialą, buvo atrinktos išbandyti save ir prisistatyti tarptautiniu mastu – verslumo kelionėje Amsterdame. Jaunųjų entreprenerių verslo idėjos:

  • „IKNOW“ - programėlė, skirta rasti ir rezervuoti korepetitorių paslaugą, tokiu būdu sprendžiant problemas, su kuriomis susiduria tėvai ieškantys kompetentingų mokytojų savo atžaloms arba norintys patobulinti savo žinias patys;
  • „Kodas 360“ siūlo 3D technologijų žaidimus, padėsiančius įdarbinimo įmonėms ir personalo specialistams sėkmingai įvertinti darbinimo procese dalyvaujančių asmenų kompetencijas, žinias ir asmenines savybes;
  • „Inovatyvus Augalų Diagnostikos Centras“ nustato augalų ligas ankstesnėse stadijose ir pasiūlo gydymo instrukcijas bei priemones. Šio verslo idėjos kūrėjai, agronomų ir biologų komanda, siekia prisidėti prie bendro tikslo – tvaresnės aplinkos kūrimo bei augalų išsaugojimo.

Amsterdame projekto dalyviai turėjo galimybę pristatyti savo idėjas verslo angelams, potencialiems investuotojams, lankėsi startuolių akseleratoriuose, susipažino su startuolių ekosistema, diskutavo apie jų verslo idėjų perspektyvas su vietos verslininkais, įvairių organizacijų atstovais, taip pat plėtė ryšius ir užmezgė naudingus kontaktus.

Susipažinimas su startuolių ekosistema ir galimybėmis

Verslumo kelionė prasidėjo pažintimi su „StartUp Amsterdam“ projektų vadove Igneta Skliaustyte. „StartUp Amsterdam“, veikiantis kaip „Startup Lithuania“, skirtas stiprinti bei palaikyti itin dinamišką Amsterdamo startuolių ekosistemą, kurti inovatyvias bei tvarų verslą skatinančias iniciatyvas.  ,,StartUp Amsterdam‘‘ atstovai skatina glaudų bendradarbiavimą, finansuoja verslumą skatinančių organizacijų veiklą. Projektų vadovė Igneta Skliaustytė su dalyviais pasidalino profesine patirtimi, sukaupta glaudžiai dirbant su Amsterdamo startuoliais, pristatė startuolių ekosistemą, Amsterdamo teikiamas galimybes verslui bei pateikė įžvalgas, aktualias projekto komandoms individualiai.

Antroje dienos pusėje, 7JK dalyviai turėjo galimybę susitikti su investuotojais. „ASIF Ventures“ – tai studentų valdomas rizikas kapitalo fondas, kuris remia studentų verslo idėjas - startuolius, suteikdamas tiek socialines, tiek finansines investicijas. „ASIF Ventures“ komandos ekspertai patys vertina ir sprendžia, kokiai verslo idėjai yra skiriamas finansavimas. 7JK entrepreneriai  pristatė savo verslo idėjas, o „ASIF Ventures“ atstovai pateikė ekspertines įžvalgas šių idėjų praktiniam vystymui ir įgyvendinimui. Projekto dalyvių nuomone, visi komentarai ir patarimai buvo itin taiklūs ir vertingi.

Vėliau projekto dalyviai galėjo gyvai susipažinti su  vieno stipriausio startuolių akseleratoriaus Nyderlanduose veikla. 7JK entrepreneriai apsilankė „Startupbootcamp“ būstinėje, kurioje buvo pristatytos šio akseleratoriaus teikiamos galimybės bei konkurencinga darbo aplinka. „Startupbootcamp“ preciziškai atrenka verslo idėjas, kurių tolimesniam vystymui ir įgyvendinimui suteikiama intensyvi mokymų programa, visokeriopa prieiga prie plataus tarptautinio partnerių, investuotojų bei mentorių tinklo.

Vakarienės ir neformaliai pabendrauti dalyvius pakvietė Lietuvių bendruomenės Olandijoje pirmininkė Sigita Jurkynaitė. Susitikimo metu bendruomenės nariai pristatė esminius praktinius verslo įgyvendinimo aspektus Nyderlanduose, dalinosi savo istorijomis.

Intensyvūs susitikimai su verslininkais ir ekspertais

Antrosios verslumo kelionės dienos programa buvo skirta tiesioginei komunikacijai su Amsterdame veikiančių skirtingų verslo sektorių, atstovais.

Diena prasidėjo diskusija su „Turing Society” Olandijos skyriaus vadovu Maksut Gavaz. Susitikimo metu buvo aptarta, kokios grėsmės ir sunkumai laukia pradėjus verslą bei kokios didžiausios ir  dažniausiai daromos startuolių klaidos.

Kito susitikimo metu, projekto dalyviai susipažino su Amsterdame gyvenančia ir kuriančia dailininke Diana Šarkauskiene. Menininkė yra „Atelier Diana & a Brush“ steigėja bei savininkė. Susitikime D. Šarkauskienė papasakojo plačiau apie meno verslą ir jo ypatumus Nyderlanduose, pasidalino asmenine patirtimi nuo ko prasideda verslo kūrimas, kokie yra verslo ypatumai meno srityje bei suteikiamos galimybės, taip pat, apibūdino kliento Olandijoje tipą bei jam priskiriamas charakteristikas.

Susitikimų sesiją dalyviai užbaigė su Gregor Noltes – verslo vystymo konsultantu, 7JK projekto partneriu, dalyvavusiu projekto įgyvendinimo veiklose 2013 metais. G. Noltes specializacija - startuolių verslo idėjų vystymas, investuotojų pritraukimas, visapusiška ekspertinė pagalba. Ekspertas šioje srityje dirba jau 15 metų, tad išklausęs projekto komandų verslo idėjų pristatymus, dalino patarimus, kaip sudominti investuotojus bei pritraukti investicijas jų verslo idėjų vystymui, kokių veiksmų imtis tobulinant idėjas. Anot vieno projekto dalyvio,  susitikimas su Gregor Noltes kardinaliai pakeitė jo požiūrį į verslą, jo kūrimą bei investicijų pritraukimą.

Tarptautinis verslo ryšių užmezgimas

Trečioji verslumo kelionės diena Amsterdame buvo skirta naudingų verslo kontaktų užmezgimui, dalyvaujant startuolių bei entreprenerių bendruomenių inicijuojamuose renginiuose ir neformaliuose susitikimuose. Projekto dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti verslo idėjų pristatymo renginiuose, gyvai bendrauti su jaunaisiais entrepreneriais, dalintis gerąja praktika, žiniomis bei, svarbiausia, užmegzti naujus ryšius, kurie galbūt ateityje turės didelės reikšmės plėtojant verslus Lietuvoje.

7JK komandoms didžiulį įspūdį paliko Amsterdamo startuolių bendruomeniškumas, atviras bendravimas bei bendradarbiavimas. Projekto dalyviai dalinosi įspūdžiais ir teigė, kad ši kelionė buvo ne tik puiki galimybė patikrinti savo verslo idėją, bet ir šansas praplėsti savo pasaulėžiūrą, įgyti vertingų žinių bei užmegzti naudingus kontaktus. „Kelionės programa buvo labai turininga ir puikiai suorganizuota – tai daug daugiau nei suteikia mokykla ar universitetas. Mielai sudalyvaučiau dar kartą“ – taip šią patirtį apibendrina vienas projektų dalyvių.

Verslumo ugdymo sesijos  Amsterdame – 7JK projekto finalinis etapas, paruošiantis projekto dalyvius tolimesniam ir savarankiškam jų verslo idėjų vystymui bei realizavimui.