Pradžia

Verslumo misija Juodojoje jūroje – ryškus pirmojo 7JK atsiminimas

Verslumo misija Juodojoje jūroje – ryškus pirmojo 7JK atsiminimas

Viena iš neatsiejamų 7JK metodikos sudedamųjų dalių – verslių studentų kelionė į tolimus kraštus, jų verslo aplinkos pažinimas ir savo verslo idėjų pristatymas vietiniams verslininkams. 2012-2013 metais įgyvendinto „Septynių jūrų kapitonų“ projekto ribose vyko jūrinė diplomatijos ir verslumo misija – 30 projekte dalyvavusių studentų per 50 verslumo kelionės aplink Juodąją jūrą dienų aplankė 16 uostų ir dalyvavo 35 verslo susitikimuose.

„Mūsų kelionė turėjo ir pažintinių, ir verslo tikslų. Tarptautinis verslas yra neįmanomas be kitų kultūrų, tautų, kalbų ir tikėjimų pažinimo, o Juodosios jūros regionas yra ne tik įdomus, bet ir patrauklus savo galimybėmis“, - teigė „Septynių jūrų kapitonų“ koordinatorius I. Malkin. „Verslus jaunimas bendravo su diplomatais, universitetų bendruomenėmis, gamybos ir paslaugų įmonių vadovais, verslininkais, dalyvavo pristatymuose ir spaudos konferencijose, lankėsi gamyklose, istoriniuose, kariniuose ir kultūriniuose objektuose“, – pasakoja koordinatorius.

„Pamatyti ir atrasti tiek daug net nesitikėjome: bulgariškas aktyvumas, rumuniškas energingumas, ukrainietiškas apsukrumas, gruziniškas svetingumas ir turkiškas paslaugumas – tai tik kelios verslumo pamokos, kurias įsidėmėjo mūsų jaunuoliai“, - teigia kelionės organizatorės VšĮ „Gold of Lithuania“ vadovas T. Staniulis. „Ypatingo dėmesio ir šilto sutikimo lietuviai sulaukė Bulgarijos mieste Burgase, Ukrainos uostuose Odesoje ir Sevastopolyje ir, žinoma, Gruzijoje. „Esame labai dėkingai Vilniaus miestui ir Lietuvos diplomatiniam korpusui, kurie studentišką verslumo svajonę pavertė realybe“, – sako T. Staniulis.

Iš „Reliant‘59“ laivo žurnalo: per 50 dienų buvo įveikta daugiau kaip 2,5 tūkst. jūrmylių. Pirmą kartą Lietuvos buriavimo istorijoje apiplaukta visa Juodoji jūra pagal perimetrą laikrodžio rodyklės kryptimi, prieš sroves. Didžiausias užfiksuotas vėjas – 35 mazgai, gūsiai – iki 40, didžiausias jachtos greitis – 10,5 mazgo. Maksimalus bangavimas – 5 balai pagal Boforto skalę. Aplankytos šalys ir uostai:

  • Turkija: Stambulas, Igneada, Samsun, Zonguldak;
  • Bulgarija: Burgas, Varna, Svety Vlas;
  • Rumunija: Constanza;
  • Ukraina: Odesa, Sevastopolis, Balaklava, Jalta, Alušta, Feodosija;
  • Rusija: Sočis (įplaukta į teritorinius vandenis, bet prisišvartuoti uoste nepavyko dėl nedraugiškos biurokratinės aplinkos);
  • Gruzija: Poti, Batumi.

Šlovinga 7JK istorija ir stipri šio projekto metodika sudarys pamatus naujai atgimstančiam „Septynių jūrų kapitonai“ projektui, kuris su nauja jėga startuos jau 2018 metų rudenį. Šį kartą verslų jaunimo projektas nukels į vieną versliausių Europos šalių sostinių – Amsterdamą. Taigi, sekite naujienas.